Výsledky z uplynulého týdne 10. - 16. 6. 2024

17. 6. 2024

Počet zobrazení: 144

2. liga sk. A - muži

Újezd - Litice (16:11) 26:20

Naši muži v posledním zápase sezóny bojovali proti favorizovanému Újezdu o postup do 1. ligy. Do Újezda dorazilo mnoho fanoušků, kteří fandili domácím, ale i přes hojný počet byli v oslabení oproti kotli, který přijel podporovat litické házenkáře. Na začátek zápasu odpálili i pyrotechniku v barvách klubu a vytvořili nám tak domácí podmínky. 

Do zápasu jsme nevkročili tou správnou nohou a rychle jsme se dostali pod tlak domácích, kteří od začátku zápasu tahali za delší konec provazu. I přes dobrý start našich útočníků jsme v obraně nedokázali udržet na uzdě útočné akce domácích, kteří kombinovali rychle, přesně a zakončovali poměrně nekompromisně. V druhé půli prvního poločasu se nám přestalo dařit i v útoku a náskok se začal nekontrolovaně zvyšovat až na rozdíl 8 branek, což pro nás bylo velice zdrcující. V tu chvilku zafungovala podpora našich fanoušků, kteří neúnavně fandili a nám se tak podařilo do poločasu aspoň korigovat výsledek na přijatelnější rozdíl 5 branek, což nám dávalo aspoň malou naději na zdramatizování zápasu. 

V poločasové pauze naši nejzkušenější hráči měli proslov, který všechny vyhecoval, a to se podepsalo na začátku druhého poločasu, do kterého jsme vstoupili lépe a soupeře tím dokonale zaskočili. Během prvních 10 minut jsme skóre stáhli z původních -8 na -2, což naznačovalo dramatizaci koncovky. Bohužel v tu pro nás nejhorší chvilku jsme během tří útoku nevynesli balón, udělali technickou chybu a neproměnili loženou šanci. Zkušený útok Újezda si vzal své poločasové vedení o 5 branek zpět, na což už litičtí nedokázali zareagovat a zápas tudíž prohráli rozdílem 6 branek. 

Újezdu tak nezbývá než sportovně pogratulovat k postupu do 1. ligy a my se o to v příští sezóně opět popereme. Velké díky patří i našim fanouškům, kteří během celého jara byli výborní a neúnavně nás hnali k lepším výsledkům a je i jejich zásluha, že jsme sezónu zakončili na vynikajícím 3. místě. Všem hráčům přejme, ať se jim jejich snažení v příští sezóně vyplatí a splní se jejich cíl a sen o postupu. Zároveň jim patří velká gratulace a díky za jejich předvedené výkony. #Liticenavrchol
 

Fotky ze zápasu zde: https://www.rajce.idnes.cz/kohy64/album/ujezd-litice-16-06-2024 

Sestavy a branky

Litice

Slavotínek Martin, Kohout Filip, Radvanovský Ondřej, Hanzlíček Antonín (3), Pelech Miroslav (6), Vyoral Václav (3), Albl Filip, Sak Miroslav, Mizler Denis (1), Rojík Jan (7), Jelinek Patrick, Kovařík Jakub, Havlíček Jakub